Αγαπητοί γονείς και μαθητές,

σας ευχόμαστε καλή χρονιά με υγεία ,χαρές και πρόοδο!

Από τη Δευτέρα 11 Ιανουαρίου ξαναρχίζουν τα μαθήματα με το ισχύον πρόγραμμα.

Το Ολοήμερο θα λειτουργήσει κανονικά και μέχρι τις 3.00 μ.μ, καθώς έχει ανασταλεί η αποχώρηση στις 4.00 μ.μ λόγω μη ικανού αριθμού μαθητών.

Επίσης θα μοιραστούν κανονικά τα και τα γεύματα στους μαθητές.

Για να μην υπάρξει συνωστισμός στις εισόδους του σχολείου, ο σύλλογος Διδασκόντων αποφάσισε τα εξής:

1. Να υπάρχουν διαφορετικές ώρες αποχώρησης κατά τη λήξη των μαθημάτων σύμφωνα με τα παρακάτω:
  • Δ1 και Ε τάξεις θα σχολάνε στις  1.05 μμ από την πόρτα της οδού Ανθείας
  • ΣΤ΄ τάξη θα σχολάει στις  1.15 μ.μ από την πόρτα της οδού Ανθείας
  • Β΄ τάξη θα σχολάει στις  1.05 μμ από την πλαϊνή πόρτα της οδού Παπαντώνη
  • Γ΄ τάξη θα σχολάει στις  1.15 μ.μ από την πλαϊνή πόρτα της οδού Παπαντώνη
  • Α τάξη θα σχολάει στις   1. 15 μ.μ. από την πόρτα του πρώην 67ουΔ.Σχ
  • Δ2 θα σχολάει στις  1.05 μ.μ. από την πόρτα του πρώην 67ου Δ.Σχ
  1. Παρακαλούνται οι γονείς και κηδεμόνες των παιδιών να τηρούν τις ώρες αποχώρησης των παιδιών τους και κυρίως να μην συνωστίζονται έξω από τις εξόδους.
  2. Η μετακινηση των γονεων γινεται με κωδικο 4 και οι μαθητες να εχουν παντα μαζι τους τη βεβαιωση μετακινησης που τους έχει ήδη δοθει πριν κλεισουν τα σχολεια.
  3. Κατά την έναρξη των μαθημάτων το πρωί, να υπενθυμίσω ότι όλοι οι μαθητές είναι υποχρεωμένοι να εισέρχονται από τις 8.00 πμ έως τις 8.15 και όχι αργότερα ώστε να θερμομετρούνται και να μη διαταράσσεται η εκπαιδευτική διαδικασία. Δυστυχώς καθημερινά παρατηρείται το φαινόμενο από συγκεκριμένους μαθητές κάθε φορά να καθυστερούν συστηματικά και αυτό δεν πρέπει να συνεχιστεί.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ                                                                                                Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ